CARAVAN CLUB OSTRAVA
nejstarší karavan club na Moravě a ve Slezku


Vyhledávání


Publikování


Partneři

  • Logo - BASF
  • Logo - Hasičská vzájemná pojišťovna
  • Logo - Autoklub České republiky
  • Logo - Petr Till

Vítejte na stránkách Caravan clubu Ostrava, klubu, který existuje již od roku 1971.

[ 16.02.2021 ] text:Zdeněk Vacka foto:

Ročenka 2021

Vážení přátelé - karavanisté,

Jak jsme slíbili, výbor Vám posílá ročenku k 50.výročí založení našeho klubu. Nehledejte v ní tipy, kam s přívěsem vyrazit, kde se co bude konat. Sami vidíte, co se děje. Nyní jde o to, ve zdraví přežít !!! Najdete zde vzpomínky 3 osob.

Vážení, a teď si sedněte a zavzpomínejte. Já jsem schopen si vybavit oslavu 30. výročí založení našeho klubu v roce 2001. Tehdy se slavilo v Polském domě a organizátoři to pojali skutečně velkoryse. Kulturní program - ještě vzpomínám na Zekona, železného muže, další se jaksi již vymazali mé z paměti,po kultuře taneček a bohatý raut. Jo, to byly doby....

O deset let později jsme pořádali celonárodní sraz na Hlučínských jezerech. A jeden večer byl věnován našemu 40. výročí. O organizaci kulturního programu a nejen večera se zasloužila Alena Pajonková se svým týmem. Večer ve stanu byl nezapomenutelný a i pohoštění bylo. Technika byla již pokročilá a Jarda Urbánek vše zachytil kamerou a vytvořil CD.

A už je to dalších 10 let a slavíme 50. výročí. Bohužel v dosti obtížné celospolečenské situaci, kdy se nemůžeme scházet ani na našich schůzích. Také je nás již hrstka a finančně na tom nejsme nejlépe. Asi oslava neproběhne v žádném hotelu, spíše na našem tábořišti v Podolánkách.

Vzpomínám i na ty, kteří odešli a byli to fajn lidi. Většina klubu se scházela na tábořišti, ale byli i takoví, kteří v pobytu zde nenalezli zalíbení a vídali jsme je jen na schůzích. Vzpomínám na zahájení nebo ukončení sezóny a nemalou baterii prázdných lahví po dokonané a dokonalé oslavě.

Vzpomínám i na pěkné společné vycházky. Do paměti se vryla prohlídka Opavy nebo Českého Těšína. Nebojte, zase v tom budeme pokračovat, jen co se doba zlepší !!!

Někdo říká, karavaning je přežitek, ale právě být v kolektivu a bavit se, zažívat spolu pěkné okamžiky, to je něco jiného než být jen ve dvou.

Už se těším, až zase budeme na tábořišti a Zdenička ve tři zakřičí " Kafééé " !!! Snažme se, aby naše tábořiště bylo oázou klidu, pohody, bez hádek a sváru a abychom se tam znova a znova těšili !!!

V obrazové příloze najdete celý zpravodaj, ale bohužel jsou stránky přeházené a není v mých silách je srovnat

Komentáře

Přidejte nový komentář

Add Comment

Kalendář akcí