CARAVAN CLUB OSTRAVA
nejstarší karavan club na Moravě a ve Slezku


Vyhledávání


Publikování


Partneři

  • Logo - BASF
  • Logo - Hasičská vzájemná pojišťovna
  • Logo - Autoklub České republiky
  • Logo - Petr Till

Vítejte na stránkách Caravan clubu Ostrava, klubu, který existuje již od roku 1971.

[ 02.09.2021 - 05.09.2021 ] text:Zdeněk Vacka foto:Vacka

Podzimní setkání Dahlia Rallye 2021

Po roční odmlce v důsledku koronavidu se opět uskutečnilo setkání 24.Dahlia Rallye v Podlesici v Polsku ve dnech 2.-5.září.

Z našeho klubu se zúčastnila 1 a půl osádky – Helena +Zdeněk V. a Ruda Ko. S mladými byl pod košickou vlajkou. Srazu se zúčastnilo 129 posádek, z Česka 13 osádek, snad nejvíce tradičně z Rožnova. Kemp byl pěkný, rovinatý a nebyl problém přívěs ustavit. Je součástí hotelu Ostaniec. Cesta na sraz probíhala po pěkných cestách. Až za Glivice po dálnici cca 110 km a i po té byly cesty dobré – cca 50 km.

První den po ustavení přívěsu a postavení přístřešku zbylo celé odpoledne volné. Využili jsme jej k prohlídce Czenstochové – bylo to sice jen 50 km, cesta tam 1 hod a 1 hod popojíždění v dopravní špičce směrem k Jasné Hoře. Tu nádheru by člověk mohl vidět znova a znova… Večer v kempu k poslechu hrál hudebník na klávesy a karavanisté měli cukání a šli si zatančit – to byl jen jeden den s tanečkem.

Druhý den byla vycházka s průvodcem do jeskyně Gluboka – která mě trochu zklamala. Pak byl výstup do skal v rezervaci Gora Zborov. Nevysoké vápencové skály max 410 m.n.m. , ale s pěkným rozhledem. Zbytek odpoledne jsme věnovali prohlídce poutního místa Lešniow poblíž Podlesic. V 19 hod bylo oficiální zahájení srazu a vzpomnělo se minutou ticha i na zakladatele tohoto srazu – p. Vaňuru. Po oficiální části následovalo vystoupení folklorní skupiny i zpěváků, kteří nás bavili celý večer. Po ukončení již byla indi-vindy zábava.

Třetí den přišla zámecká paní ve sváteční strůji, o čemž svědčila hnědá sukienka. Byla sice vdaná, což naznačoval šátek na hlavě. Ale byla velmi příjemná a znalá a vycházka s ní byl zážitek. Navštívili jsme hrad Bobolice, opravený po 90.létech minulého století soukromým investorem bez účasti EU či státu. Po té se jelo na druhý hrad Ogrodzienec, nyní již v ruinách, který ale ve svém čase byl po Wawelu druhý nejvýznamnější. Oba hrady patří do skupiny Orlích hnízd, tedy hradů stavěných na vrcholcích skal mezi Czenstochovou a Krakovem. Večer hrála skupina jazzmanů – 2 kytary a foukací harmonika – ovšem, co ten s ní prováděl, bylo udivující.

A už je tu poslední den srazu. V 11 hod je závěrečné setkání a ukončení srazu. Rozdávají se ceny ze soutěží, děkuje se sponzorům, hodnotí se sraz, a pak, kdo už neodjel, se chystal k odjezdu.

Co říci závěrem? Počasí nám přálo, Poláci mají lepší kontakty s tím nahoře. Nevyskytly se žádné konfliktní situace a sraz probíhal v pohodě, za což patří organizátorům dík. V příštím roce se sraz koná u nás v kempu Konopáč u Heřmanova Městce a v roce 2023 na Slovensku.

Komentáře

Přidejte nový komentář

Add Comment

Kalendář akcí