CARAVAN CLUB OSTRAVA
nejstarší karavan club na Moravě a ve Slezku


Vyhledávání


Publikování


Partneři

  • Logo - BASF
  • Logo - Hasičská vzájemná pojišťovna
  • Logo - Autoklub České republiky
  • Logo - Petr Till

Vítejte na stránkách Caravan clubu Ostrava, klubu, který existuje již od roku 1971.

[ 04.06.2021 - 06.06.2021 ] text:Zdeněk Vacka foto:Jiří Zapior, Zdeněk Vacka,Pavel Kaděra

Oslava 50.výročí založení klubu

Sobota 5.června byl ten den, kdy jsme se rozhodli pod širým nebem uspořádat na tábořišti v Podolánkách oslavu 50.výročí založení klubu.

Bohužel naší karavanistické mamce Zdeňce K. to nevyšlo, jelikož v tu dobu byla v lázních.

Přípravy probíhaly celý týden před oslavou. Uvést tábořiště do náležitého vzhledu, což znamenalo posečení trávy. Zde je třeba vysoce ocenit pomoc Jirky Z.......la., který žacím traktorkem tábořiště posekal. Tím však jeho pomoc nekončila, jak uvidíte dále. Dále se prováděly nutné nákupy k zajištění oslavy.

Mnoho karavanistů bylo na tábořišti již během týdne, další se přidávali v pátek a ti, kteří neměli karavan, přijeli v sobotu – vesměs staří členové klubu – Hilda H., Ilona W.,které přinesly výborné krájené koláče a výborné řezy jako poděkování za pozvání, Olda P., ten přinesl od Vlastičky slané pečivo s mandlemi – Vlastiččina specialita, Eliška Z., Pavel A, Milan Š. Všichni ocenili, že jsme si na ně vzpomněli a pozvali je na oslavu. Přijeli i hosté ze spřátelených klubů, takže po obvodu tábořiště stálo 17 obytných aut nebo karavanů a celkový počet osob přesáhl i s hudebníky 47.

Přišla sobota, kotel byl již připraven a k němu se postavil opět Jirka Z.......l – chlap, kterému vše hraje pod rukama. Vše měl připraveno a gulášek dotáhl až do vítězného konce. Skupina žen se sešla v maringotce a chystaly chlebíčky – skutečně velkovýroba – bylo jich více než 100!!!

V poledne se stoly daly do kruhu, otevřelo se šampáňo a Milan M. pronesl přípitek. Začal se servírovat guláš, který všichni ocenili. Po krátké prodlevě následovalo kafíčko se zákuskem a také vínečko. Využili jsme možností moderní techniky a spojili jsme se s mamkou Zdeňkou K. a každý ji pozdravil a prohodil pár slov. Alespoň takto byla s námi.

Předseda Milan M. domluvil country skupinu na sobotu – kytara, banjo, kytara, později se přidaly i housle a mandolína. Mezitím zahrál Pepa D. na heligonku, kterou doprovázel zpěvem. Počasí nám celkem přálo, až na hodinový deštík v sobotu odpoledne. Ale nejsme z cukru !!! Hudebníci se schovali pod sluneční stříšky a hudební produkce pokračovala.

K večeru se staří členové rozjeli do svých domovů a doufáme, že s pěknými vzpomínkami a pocitem, že stále patří k nám.

Komentáře

Přidejte nový komentář

Add Comment

Kalendář akcí