CARAVAN CLUB OSTRAVA
nejstarší karavan club na Moravě a ve Slezku


Vyhledávání


Publikování


Partneři

  • Logo - BASF
  • Logo - Hasičská vzájemná pojišťovna
  • Logo - Autoklub České republiky
  • Logo - Petr Till

Vítejte na stránkách Caravan clubu Ostrava, klubu, který existuje již od roku 1971.

[ 26.07.2018 - 05.08.2018 ] text:Božena Hrabcová foto:Eva Chytková

Naši na FICC Berlín 2018

Celosvětový sraz karavanistů se tentokrát konal u Berlina na přelomu července a srpna , a to od 26.7., kdy se najíždělo do kempu, do 5.8. - odjezd.

Pořadatelům se podařilo zajistit vcelku vyhovující pozemek na místě Erlebnis parku (doslova zážitkový park), pravděpodobně plocha koňského parkourového cvičiště a závodiště. Součásti byla také velká krytá hala. Co se ale precizním Němcům zajistit nepodařilo bylo třídění odpadu. Takže do jednoho společného kontejneru šel smíšený odpad, sklo i plasty.

K samotnému srazu: počet osádek 726 , počet zastoupených zemí cca 27. Přesné informace budou jistě na internetu.

Nutno podotknout, že Češi a speciálně naše skupinka ostravských zástupců v počtu 7 (Kunčický R., Hrabec V., Hrabcová B., Kunčická Z. a její doprovod rodina Chytkova) rozhodně nezapadla.Samotný průvod v den zahájení 27.7. byl svědkem toho, že si nás v černých tričkách a bílých kloboucích fotografovali nejen ostatní karavanisté, ale i místní obyvatelé městečka Schonwalde -Glien, kterým průvod procházel. Je nezbytné složit poklonu nestorce naší výpravy, ale údajně ne nejstarší účastnici srazu, Zdeně Kunčické. V horku 36 °C , které průvod a ostatně celý FICC doprovázelo, prošla trasu průvodu bez větších obtíží, zatím co mnohem mladší účastníci doslova odpadávali. Stejně tak tomu bylo na výletě v Berlíně (teplota neklesla pod 37°C), kdy jme pod vedením česklé průvodkyně ušli centrem města přes 6 km- měřeno chytrým telefonem.

Česko – slovenský den 31.7. byl pro nás -skoro by se chtělo říci- triumfem. Společně se Slováky jsme se měli pochlubit našimi specialitami. Na naši kávu podávanou se štramberskýma ušima ( 250 kousků) stály fronty téměř po celou dobu prezentace, tj. 2 hod. Kávu profesionálně připravoval Radim Chytka a byla všeobecně chválena jako výborná. Také kanapky a chlebíčky, kterých bylo nepočítaně, jsme museli stále doplňovat. Tým vyrábějící tyto pochutiny (ve složení Hrabcovi, Kunčický, Chytková) se po celé 2h nezastavil. Takže i vedle Slováků nabízejících klobásy, ovčí sýry a pálenku jsme si vedli více než dobře. Ostatní Češi doplnili přehlídku našich specialit drobným pečivem, tuzemákem a pivem, které šlo pochopitelně také velmi dobře na odbyt. Bylo nesmírně zajímavé porovnávat prezentace i ostatních států , i když ne všechny jsme absolvovali.

Všechny akce našeho klubu a atmosféru celého srazu dokumentovala fotografiemi , které vidíte v příloze, Eva Chytková.

A co na závěr? Samozřejmě loučení a předávání pomyslné štafety Francouzům.

Komentáře

Přidejte nový komentář

Add Comment

Kalendář akcí