CARAVAN CLUB OSTRAVA
nejstarší karavan club na Moravě a ve Slezku


Vyhledávání


Publikování


Partneři

  • Logo - BASF
  • Logo - Hasičská vzájemná pojišťovna
  • Logo - Autoklub České republiky
  • Logo - Petr Till

Vítejte na stránkách Caravan clubu Ostrava, klubu, který existuje již od roku 1971.

[ 13.09.2018 - 16.09.2018 ] text:Zdeněk Vacka foto: Vacka, Zapior,Dudek

Léčba burčákem – 39. Burčákový sraz Strážnice 2018

Udělejme něco pro zdraví!!!

Téměř na konci sezóny, v září, někteří karavanisté, konkrétně Mirek a Helenka, Jirka a Evička, Vašek a Zdenička, Zdeněk a Helenka, Rudolf a noví přátelé Mirek s partnerkou, se rozhodli podstoupit léčbu burčákem ve Strážnici, kde se konal již 39. ročník léčby burčákem. Někteří nedočkavci přijeli již ve čtvrtek, někdo v pátek, léčba byla ukončena v neděli odpoledne. V pátek dříve příchozí absolvovali výlet do Hodonínu, kde si prohlédli lázně, navštívili Slovanské Hradiště v Mikulčicích, kde byli i podrobně informováni. Večer bylo společné posezení, kde se probíraly zásady a úspěšnost léčby a organizmus se začal intenzivně prolévat burčákem. Diskuzi narušil déšť, který osádky zahnal k jejím přístřeškům. Sobota byla již krásná a vše, co mělo nohy, se dalo do pohybu. Podnikl se skupinový výlet do Holiče na Slovensko, kde si prohlédli zámek, kostely a poutní místa a dokonce shlédli i slovensko-indonéskou svatbu, další skupina zamířila do blízkých vršků - přes vrchol Žerotína na rozhlednu na Holém vrchu a zpět do Strážnice. Nutno podotknout, že jsme cestou potkávali pohostinné lidi a ochutnali čerstvou meruňkovici či ořechovku.

Večer byl divoký. Co by to bylo za „lázně“ a léčbu bez hudby. K tanci nám hrála skupina Vermona s pěknou zpěvačkou, která rozpohybovala posluchače. To jste měli vidět Zdeničku alias Gumovou Džou, která to natřela všem věkovým kategoriím při rock´rollu nebo duo Evička alias Sladká Lú s Jirkou alias Trhač šňůrek s ladnými pohyby na travnatém parketu!!! A tančilo a juchalo se až do půlnoci, sic někteří to vzdali dříve.

Přišla neděle a konec léčby. Dopoledne každý prožil po svém a odpoledne zapřáhl svou budku za své nespoutané oře a vyrazil tak, aby ještě stihnul zprávy ČT. A hodnocení? V Strážnici je vždy fajn. Tož ti synci a baby to umijou udělat. Poděkování patří také vyšší moci, teda těm nahoře, že v sobotu a neděli bylo pěkně. Příští rok je 40. burčákový sraz. Už se zas těšíme na – ne na Ježíška – ale na léčbu burčákem!

Komentáře

Přidejte nový komentář

Add Comment

Kalendář akcí