CARAVAN CLUB OSTRAVA
nejstarší karavan club na Moravě a ve Slezku


Vyhledávání


Publikování


Partneři

  • Logo - BASF
  • Logo - Hasičská vzájemná pojišťovna
  • Logo - Autoklub České republiky
  • Logo - Petr Till

Vítejte na stránkách Caravan clubu Ostrava, klubu, který existuje již od roku 1971.

[ 30.08.2018 - 03.09.2018 ] text:Zdeněk Vacka foto:Vacka, J. Zapior

22. ročník Dahlie rallye

se konal v kouzelném prostředí v Haligovcích v Pieninách. Přijelo přes 110 posádek a přes 300 účastníků

Jako místo setkání byl vybrán kemp Goralský dvor, kde byl dostatek místa a vzorné sociální zázemí. Karavany stály na dohled Haligovských skal, asi 2 km od Červeného Kláštora.

Organizátoři připravili pro účastníky 2 zájezdy, což účastníci využili a výlety byly obsazeny. Ve spolupráci s polskými přáteli se podařilo uskutečnit prohlídku blízké přečerpávací elektrárny v Niedzici a také prohlídku blízkého zámku. Další výlet směřoval do Staré Lubovni a do Hniezdna, kde je jeden z největších lihovarů. Mnozí však využili pěkného počasí a vydali se do hor. Cesty byly nevyzpytatelné a někdy se muselo i brodit. Nutno říci, že naši účastníci nelenili a od prvního dne využívali pobytu k poznávání okoli – Červený Kláštor, Lesnica, Haligovské skály, procházka kolem Dunajce, návštěva Nového Targu nebo koslel v Niedzici ze 14. století.

I večery byly pěkné, jeden večer hrála Goralská muzika, bylo vystoupení folklórního souboru a účastníci měli možnost se seznámit s kulturou místních obyvatel. Druhý večer se představil zpěvák Peter Stašák a po něm následovala diskotéka.

V pátek večer bylo slavnostní zahájení. Z reproduktorů se ozvalo hřmění a mnozí již tušili, čeho je to předzvěstí… Následovala slovenská hymna Nad Tatrou sa blýská a mnohým našim účastníkům se tlačily slzy do očí, běhal mráz po zádech nebo se přidali a zpívali s ostatními. Dlouho jsme spolu byli svázáni a stále je považujeme za nejbližší přátele. V neděli pak bylo ukončení srazu a sraz ukončil Valčík na rozloučenou za doprovodu Goralské muziky.

Co říci závěrem? Z našeho klubu přijelo 6 osádek, vládla dobrá pohoda, ku které pomohlo i dobré počasí. Příští Dahlie rallye bude v Maďarsku.

Po obdržení snímků od dalších účastníků budou připojeny.

Komentáře

Přidejte nový komentář

Add Comment

Kalendář akcí